00Kendi Kendine Hipnoz: Dönüşüm Yolculuğu

Kendi kendine hipnozu (otohipnoz) öğrenerek bilinçaltı zihninizle çalışmanın yollarını öğrenebilir, onun yaratıcı gücünü hedeflerinize ulaşmak ve iç huzura kavuşmak için kullanabilirsiniz.

Eğitimde fikirlerin kabul görüp bilinçaltına nasıl yerleştiği, bilinçli bir seviyede bunun düşüncelerimizle nasıl çatıştığı ve bunu net ve işlevsel bir programla nasıl değiştirebileceğinizi öğrenirsiniz.

Bilinçaltı yaratıcılığın ve duyguların zihnidir. Duygular mantıklı değildir ama davranışlarımızı etkilerler. Otohipnoz bilinçaltında gerçekleşmeye bekleyen arzularla hedeflerinize yönelik çalışmanızı, bilinçli düşüncelerin sınırladığı potansiyelinizi açığa çıkarmanızı sağlayan bilimsel bir araçtır.

Zihni dinginleştirerek bilinç ve bilinçaltı arasında bir uyum yaratır, stresli düşünceleri azaltarak öz güveninizi geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Otohipnoz kör noktalarınızı, değişmeyen davranışlarınızı ve iç çatışmalarınızı yakından tanıyarak dönüştürmeye başlamanız için ilk adımdır. Kendi bilinçaltı zihninizle çalıştıkça bilinçaltının prensipleri, zihinsel programlar, duygu ve düşünceler üzerinde etki yaratmak ve kendine güveni geliştirmek gibi birçok alanda etkili bilgi sahibi olursunuz.

Bilinç rahatlamaya başladığında yaratıcı fikirlerin yüzeye çıkması kolaylaşır. Ünlü mucit ve biliminsanı Nikola Tesla İcatlarım isimli kitabında farkındalığının değişimini şu şekilde anlatıyor:

“Gözlerimi kapattığımda, her zaman önce çok koyu ve tekdüze mavi bir arka plan, berrak ama yıldızsız bir gecedeki gökyüzünden farklı olmayan bir arka plan gözlemliyorum. Birkaç saniye içinde bu alan, birkaç katman halinde düzenlenmiş sayısız parıldayan yeşil pullarla canlanıyor.”

İki günlük eğitimde kendi kendine hipnozun dinamik tekniklerini heyecan verici ve keyifli bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Dönüşüm yolculuğunda zihnin gerçek potansiyelini anlamaya ve açığa çıkarmaya başlayın!

Katılımcılara Kendine Güven ve Derin Uyku isimli hipnotik kayıtlar ücretsiz olarak verilecektir.

Eğitmen: Psikolog Hasan Arslan Vancouver Island Üniversitesin’de psikolojide ana dal, felsefede yan dal eğitimlerini tamamlamıştır. Klinik ve analitik hipnoterapi eğitimlerini on beş yıl önce Hypnotherapy Training International’da almıştır. Beş yıl boyunca Dr. John Butler ile birlikte İstanbul, Ankara, İzmir’de hipnoterapi eğitimleri vermiştir.

Tarih ve yer: 25-26 Şubat, 2023 

Taksim Nippon Otel

Saat: 10:00 – 17:00

Eğitim sadece 20 kişi ile sınırlı tutulmuştur.

Kayıt ve bilgi için iletişim: 0 533 513 08 08

Psikolog Hasan Arslan kimdir?
Özgeçmiş

Bir yıl boyunca Amerika’nın Philadelphia kentinde bulunan St. Joseph’s University’de dil eğitimi aldıktan sonra eğitimime Kanada’nın BC eyaletindeki Vancouver Island University’de devam ettim. 1.5 yıl boyunca merakım olan bilgisayar programcılığına yöneldim, sonra ana dalda Vancouver Island Üniversitesin’de 2007 yılında Psikoloji ve alt dalda Felsefe eğitimlerimi tamamladım. 

Özel danışmanlık merkezleri ve rehabilitasyon merkezlerinde görev aldım. İsrail’li fizyoterapist Ziva Rom’la birlikte Yaygın Gelişimsel Bozukluğu olan çocuklarla çalışma fırsatım oldu. Hayatımda en çok faydalandığım insanlardan biriydi.

GATA Psikiyatri Bölümü Harp Psikiyatrisin’de bir yıl boyunca Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB) alanında çalıştım. Sıkıştırılmış bir tecrübe programı gibiydi. Hiçbir özel kurumda göremeyeceğim kadar travma geçirmiş insanla bir yıl boyunca çalışma fırsatım oldu. Bu sırada MMPI ve farklı ölçeklerle ruhsal durumların değerlendirilmesi ve Uluslararası testlerin Türkçeleştirilmesine katkıda bulundum. 

İngiltere’de NLP’nin yaratıcısı Dr. Richard Bandler, John LaValle ve Kathleen LaValle’den davranışları modelleme, strateji yaratma ve zihinsel programlama alanında eğitimler aldım. Akademik hayatta aldığım eğitimlerden farklı, ilginç bir deneyimdi. Aynı yıl BBC’de danışman olarak görev yapan ve ses kullanımı alanında tanınan Laura Spicer’ın ses eğitim çalışmasına katıldım. İnsanın ne tür sesler çıkarabildiğine şaşırırsınız! 

Hipnozun travma alanında artan kullanımı ve duygu durum bozukluğuyla ilgili başarıları beni Hipnoterapi’ye yönlendirdi. İngiltere’de Hypnotherapy Training Institute’de öğretmenim ve öğretmenim olan Dr. John Butler’dan Klinik Hipnoterapi, Analitik Hipnoterapi ve Tıbbi Hipnoterapi Eğitimlerini aldım. Bu eğitimlet kanserden duydu durum bozukluklarına geniş bir yelpazedeki farklı insanlarla ilgilenmeme yardımcı oldu. Türkiye’de üç yıl boyunca Dr. John Butler’la birlikte profesyonel hipnoterapi eğitimleri verdik.

Öğrenmekten zevk aldığım bir başka alan da nefesin yarattığı farklı zihin halleri ve ortaya çıkan şaşırtıcı iyileşmelerdi. Bununla ilgili Dr .Stanislav Grof’un yarattığı Holotropik Nefes Çalışması üzerine İngiltere, Rusya ve İspanya’da çeşitli eğitimlere katıldım. Her gün soluduğumuz havanın insan bedeninde yarattığı etki de oldukça ilginçtir. 

Fırsat buldukça yardım kuruluşlarında seminerler veriyorum. LÖSEV’de ailelere yönelik seminerler verdim. Ayrıca devlet okullarındaki öğrencilerinin başarısına katkıda bulunmak için Uyanış isimli bir seminer dizisi veriyorum. 

Kurumsal platformlarda da konuşmacı veya danışman olarak yer alıyorum. Marketing Türkiye’nin düzenlediği İPZ Anadolu Zirvelerin’de konuşmacı olarak bulundum. Anadolu Grubu (Garenta), Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ve Communication Partner (CP) gibi kurumlara konuşmacı, eğitmen ve danışmanlık alanlarında destek sağladım.

Pin It on Pinterest

Share This