Kendi Sesiyle Konuşan İnsanlar’a hoşgeldin. Bu podcast programında orijinal insanları konuk ediyorum. Kendi yolunu çizenler, yaratıcılar, uyumsuz zekiler, hayata sıradışı bakıp sihir yaratanlar, içindeki sesi dinleyip yoa çıkanlar… hepsi burada. Psikolojiden kişisel gelişimden, eğitimden, etkili karar verme ve kendini geliştirmekle ilgili bir çok konuyu alanında orijinal insanlarla konuşuyorum.

Güven Borça – Marka Danışmanı

Güven Borça Türkiye’nin ilk marka danışmanı. Bu Topraklardan Dünya Markası Çıkar mı? isimli semineriyle Anadolu’yu gezdi. İnsanlara markaları ve marka değerini anlattı. Sonra bu projeyi kitaba dönüştürdü. Ben Ballık Fındık kitabından hoşlandım. Kitap girişimci iş insanları için bedava bir fikir kataloğu. Bugün Starbucks çay sektörünün öncülerinden Teavana’yı satın aldı ya, Güven Borça aynı şeyi çok önceden kitabında “Çaykur Teavana’yı alsa” isimli bölümde anlatmış.

Güven aslında ODTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu. Üniversiteden sonra yeni bir yol çizerek Colgate gibi başarılı markalarda grup müdürlüğü ve pazarlama müdürlüğü yaptı. Türkiye’nin ilk marka danışmanlığı şirketi Markam A.Ş.’yi kurdu ve Türkiye’nin en başarılı markalarına danışmanlık yaptı.

Bu bölümde neler var?

Bu bölümde Türkiye’deki markaların yolculuğundan, iyi markaların oluşumundan ve araştırmanın değerinden bahsettik. Türki girişimcileri tarafından yapılan büyük hatalardan değerli araştırma yöntemlerine, big data ve verinin okunmasına kadar birçok farklı konuya değindik. Markalarla ilgili bilmek istediğin birçok şey bu programda.

 

Güven Borça ile İlgili Bağlantılar

Web Sitesi

Bütün Kitapları

Konuşmacı Olarak Davet Et

Branding Türkiye röportajı

Twitter’dan Takip Et

İşte ilgini çekebilecek podcastler:

Burhan Karaçam’la Cesaret, Liderlik ve İnsana Yatırım

Şule Yücebıyık’la İletişim, Bilimvirüsü ve Kadın Olmak

Akan Abdula ve İçgörü Okumak

Pin It on Pinterest

Share This