Kendi Sesiyle Konuşan İnsanlar’a hoşgeldin. Bu podcast programında orijinal insanları konuk ediyorum. Kendi yolunu çizenler, yaratıcılar, uyumsuz zekiler, hayata sıradışı bakıp sihir yaratanlar, içindeki sesi dinleyip yoa çıkanlar… hepsi burada. Psikolojiden kişisel gelişimden, eğitimden, etkili karar verme ve kendini geliştirmekle ilgili bir çok konuyu alanında orijinal insanlarla konuşuyorum.

Önder Abay (Bavul Dergisi Genel Yayın Yönetmeni)

Bu farklı bir bölüm oldu. Programı Beşiktaş’ta bir kafede kaydettik. Arka plandaki sesler ve kahve soran garsonların sesi gerçektir. Ayrıca hayatının büyük bölümünü İstanbul sokaklarını yaşayarak keşfeden Önder Abay’la sokakta sohbet etmek… daha uygun bir yer olamazdı.

Önder Türkiye’nin en çok satan dergilerinden Bavul’u çıkarıyor. Öncesinde gazetecilik  geçmişi var. Birçok dergi çıkartmış. Bazıları kapanmış, bazıları ekonomik nedenlerle yok olmuş.

Aslen kimya mezunu ama hayatı sokakta öğrenmeyi tercih etmiş. Amerikan filmi gibi bir hayatı var ama İstanbul’da yaşıyor. Kuşaklarla ilgili çok ilginç araştırmaları var. Türkiye’nin birçok saygın yayınevinde editörlük yaptı ve yapıyor. Ayrıca son zamanlarda çeşitli platformlarda konuşmacı olarak yer alıyor. Etkileyici bir konuşma dinlemek istiyorsan Önder Abay’ı şiddetle tavsiye ederim.

Bu bölümde neler var?

Bu bölümde İstanbul’un yabancı dokusundan, arka sokaklardan, gece 12 sonrası İstanbul gezmelerinden bahsettik. Ayrıca sokak sözde elit kesimi nasıl yönetir, neden sokak zevkleri ön plana çıkmaya başladı, neden sosyoloji alanında sorun yaşıyoruz gibi bir sürü sorunun cevabını aldık. İstanbul’u tam anlamıyla tanımak için Önder Abay’ı dinle.

Takip Et

Önder Abay’la İlgili Bağlantılar

Önder Abay’ın Bırak Sokaklar Anlatsın Bizi Kitabı

Bavul Dergisi ve Önceki Sayıları

Önder Abay Kurumsal Konuşmacı Daveti

Akan Abdula’nın Podcast’i Farfara Pazarlama’da Önder Abay

Diğer bölümlere baktın mı?

Burhan Karaçam’la Cesaret, Liderlik ve İnsana Yatırım

Şule Yücebıyık’la İletişim, Bilimvirüsü ve Kadın Olmak

Akan Abdula ve İçgörü Okumak

Şu Makale İlgini Çekebilir: 

Zorlayıcı Çocukluk Deneyimleri ve Geçmişten Kurtulmak

Pin It on Pinterest

Share This