Kendi Sesiyle Konuşan İnsanlar’a hoşgeldin. Bu programda orijinal insanları konuk ediyorum. Kendi yolunu çizenler, yaratıcılar, uyumsuz zekiler, hayata sıradışı bakıp sihir yaratanlar, içindeki sesi dinleyip yoa çıkanlar… hepsi burada. Psikolojiden kişisel gelişimden, eğitimden, etkili karar verme ve kendini geliştirmekle ilgili bir çok konuyu alanında orijinal insanlarla konuşuyorum.

Ufuk Çarşıbaşı (Communication Partner Kurucu Ortağı)

Bu bölümde bilgisinden benim de çok faydalandığım bir dostumu, Ufuk Çarşıbaşı’nı konuk ettim.

Ufuk Türkiye’de PR alanındaki başarılı isimlerden birisi. Ülker, Zorlu, LC Waikiki, Sabancı ve Koç gibi sektöründe öncü şirketlere danışmanlık yapmış. Sabancı Üniversitesin’de de Liderin İletişimi ve Topluluk Önünde Konuşma eğitimleri veriyor. Aynı zamanda uluslararası bir Geştalt Koçu. Geçen yıl Communication Partner ekibiyle ortak bir projede yer aldım ve iletişimle ilgili bir şeyler öğrenmek istiyorsanız bu adamı kesinlikle dinleyin derim.

Bu bölümde neler var?

Bu bölümde iletişimden bahsettik ve özellikle ilgimi çeken Ufuk’un soru sormadaki ustalığı oldu. Bu sorular yaşam kalitesini ve kariyerini şekillendirmesine önayak olmuş. Ayrıca bu bölümde iletişim fakültelerinden, eğitim sisteminden, Ufuk’un gazetecilikten PR danışmanlığına uzanan macerasından bahsettik. Devamı programda.


Programda Ufuk’un değindiği bazı bağlantıları paylaşıyorum:

Communication Partner Web Sitesi

Sabancı Üniversitesi Eğitimleri

İletişim’le ilgili diğer bölümlere baktın mı?

Akan Abdula ve İçgörü Okumak: Akan kısa bir sürede karmaşık deneyimleri özetleyip problemin kaynağına inen bir araştırmacı. İletişimde bilinçaltı zihnin rolü, müşteri deneyimlerini anlamada psikoloji, sosyoloji ve antropolojinin öneminden konuştuk.

Şule Yücebıyık ve Bilimvirüsü: Şule Borusan’da iş dünyasındaki kelimeleri değiştirmekle ilgili etkileyici bir proje yapmış. Usta bir iletişimci. Bilimvirüsü atölyelerinin kurucusu. Türkiye’de kadın olmak adına aktif bir rol üstlenmiş.

Pin It on Pinterest

Share This